Szkolenie – Zgody pacjenta

Szkolenie „Zgody pacjenta”, adresowane do lekarzy i lekarzy dentystów, odbędzie się w formie online 18 października 2023 r. o godzinie 19:00.

Formularz do zapisów: link do formularza

CEL SZKOLENIA:

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z praktycznymi aspektami procesu odbierania od pacjentów prawnie skutecznych zgód na wykonanie różnych procedur medycznych (diagnostyka, wdrożenie leczenia oraz zabiegi). Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób powinien przebiegać proces odbierania zgody na poszczególne procedury medyczne, w tym, kiedy należy odebrać zgodę pisemną, a kiedy wystarczy poprzestać na zgodach ustnych lub dorozumianych. Wyjaśniona zostanie również kto w świetle obowiązujących przepisów może wyrazić prawnie skuteczną zgodę, a także jak należy postąpić w przypadku braku zgody. Omówimy również problematykę tzw. zgód elektronicznych, czyli odbieranych od pacjentów za pomocą ekranów dotykowych. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się także, jak przygotować prawnie skuteczne formularze zgód, a w materiałach szkoleniowych otrzymają przykładowy formularz do wykorzystania w swojej praktyce.

Szkolenie przygotowane jest w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawne oraz orzecznictwo sądów. Program skupia się na praktycznych aspektach omawianego tematu – nie chcemy robić z Państwa prawników, lecz skutecznie przygotować do codziennej pracy z pacjentami. Dlatego wszystkie zagadnienia będą omawiane na podstawie prawdziwych spraw.

Szkolenie przygotowywane jest z myślą o indywidualnych potrzebach uczestników, dlatego przeprowadzane jest w małych, maksymalnie trzydziestodobowych grupach. Dzięki temu, przewidzieliśmy czas na dyskusję i zadawanie pytań.

KOSZT SZKOLENIA:

Koszt udziału w szkoleniu to 350 zł netto.

ZAPISY:

W celu zapisania się na szkolenie proszę o wypełnienie formularza na link

W odpowiedzi za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymacie Państwo fakturę pro forma, po zaksięgowaniu, której zostaną udostępnione indywidualne linki do szkolenia. Na jeden link może zalogować się tylko jedna osoba.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Michał Gajda

Michał GajdaAdw. Michał Gajda, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z prawa medycznego oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego. W swojej codziennej praktyce zajmuje się obroną w sprawach karnych, w tym o przestępstwa typowo kryminalne, przestępstwa gospodarcze i skarbowe, a także prowadzi obronę lekarzy w sprawach o w tym tzw. błędy medyczne. Jako specjalista od prawa medycznego, reprezentuje podmioty lecznicze z całej Polski, prowadzi szkolenia dla medyków, jest wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a także uczestniczy w pracach Rady Ekspertów Parlamentarnego Zespołu ds. Medycyny Estetycznej.

Zobacz również inne wpisy

Skontaktuj się z Nami!