Prawo rodzinne w Szczecinie

Sprawy rodzinne w Szczecinie

W naszej kancelarii oferujemy wsparcie adwokata do spraw rodzinnych w Szczecinie, a także innych miastach na terenie całej Polski. Dzięki temu nasi Klienci nie muszą ograniczać się do specjalistów działających w ich regionie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zarówno z Polski, jak i z zagranicy, które zgłaszają się po pomoc adwokata rodzinnego ze Szczecina, Kancelaria wypracowała model pracy umożliwiający uzyskanie porady prawnej również na odległość, bez konieczności wizyty w jej siedzibie.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego w Szczecinie – zakres usług

Nasza kancelaria pomoże w szczególności w takich sprawach jak:

Czym jest prawo rodzinne?

 

Prawo rodzinne to, innymi słowy, zespół norm prawnych regulujących stosunki majątkowe i niemajątkowe pomiędzy członkami danej rodziny. Obejmuje więc ono w szczególności małżonków, dzieci i ich rodziców, a także krewnych, między którymi zachodzi konflikt prawny. Szczególnymi warunkami, przez które określa się przynależność członków do rodziny, jest pokrewieństwo lub powinowactwo.

W naszym kraju źródłami prawa rodzinnego są: Kodeks Rodzinny, Kodeks Cywilny, a także ustawy szczegółowe. Najczęstsze pojęcia, które pojawiają się podczas spraw rodzinnych to m.in. władza rodzicielska, rozwód, separacja, kuratela, obowiązek alimentacyjny, prawo małżeńskie.

Doświadczeni adwokaci z zakresu prawa rodzinnego w Szczecinie

Prawnicy z naszej kancelarii posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego. Zapewniamy swoim Klientom kompleksową pomoc w kwestiach wynikających ze stosunków rodzinnych. W ramach naszych usług reprezentujemy Klientów przed sądem, a także podczas pozasądowego rozwiązywania sporów. Uczestniczymy więc w rozmowach ugodowych, opracowywaniu porozumień rodzicielskich i ugód oraz przy podziale majątku w drodze umowy.

Profesjonalna pomoc prawna z zakresu prawa rodzinnego w Kancelarii Adwokackiej Michała Gajdy w Szczecinie

W Kancelarii Adwokackiej Michała Gajdy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne, a przy tym delikatne są problemy rodzinne. Z tego powodu wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów, gwarantując fachowe i indywidualne podejście do każdej sprawy, niezależnie od jej rodzaju. Potwierdzeniem naszych kompetencji są dyplomy renomowanych uczelni, lata doświadczenia oraz dotychczas odniesione sukcesy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu nawiązania współpracy!

Skontaktuj się z Nami!