Audycja w Radiu Plus o medycynie estetycznej i podmiotach uprawnionych do wykonywania takich zabiegów

Zapraszam Państwa do śledzenia dzisiejszej audycji w Radiu Plus o godzinie 17:00, w której Adwokat Michał Gajda weźmie udział w charakterze eksperta.

Dzisiejsza audycja poświęcona będzie poruszonemu ostatnio na facebookowiej stronie kancelarii tematowi zabiegów estetycznych, a dokładniej uprawnień „nielekarzy” do wykonywania zabiegów z zakresu tzw. medycyny estetycznej. Podczas audycji eksperci wyjaśnią jakie uprawnienia mają kosmetyczki i kosmetolodzy, gdzie przebiega granica pomiędzy uprawnieniami przedstawicieli tych zawodów a uprawnieniami lekarzy, jak często dochodzi do powikłań zabiegów przeprowadzonych przez „nielekarzy”, jak dochodzić roszczeń z tytułu takich „błędów medycznych”, jakie konsekwencje grożą dla „nielekarzy” za przeprowadzenie zabiegów z zakresy medycyny estetycznej, czy kosmetyczka lub kosmetolog może wykonać zabieg przy użyciu toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego.

Adwokat Michał Gajda

Kancelaria Adwokacka w Szczecinie

Michał Gajda

Michał GajdaAdw. Michał Gajda, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z prawa medycznego oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego. W swojej codziennej praktyce zajmuje się obroną w sprawach karnych, w tym o przestępstwa typowo kryminalne, przestępstwa gospodarcze i skarbowe, a także prowadzi obronę lekarzy w sprawach o w tym tzw. błędy medyczne. Jako specjalista od prawa medycznego, reprezentuje podmioty lecznicze z całej Polski, prowadzi szkolenia dla medyków, jest wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a także uczestniczy w pracach Rady Ekspertów Parlamentarnego Zespołu ds. Medycyny Estetycznej.

Zobacz również inne wpisy

Skontaktuj się z Nami!