Adwokat Michał Gajda ponownie ekspertem Forum Menadżerów Służby Zdrowia

W dniu 26 października 2017 r. na zaproszenie Mazowieckiego Centrum Biznesowego ponownie będę miał przyjemność występować w charakterze eksperta z zakresu prawa medycznego podczas Forum Menadżerów Służby Zdrowia. W trakcie konferencji szkolić będę przedstawicieli podmiotów medycznych z zagadnień związanych z dokumentacja medyczna oraz zgodą pacjenta na zabieg. Zbliżająca się edycja Forum tym razem gościć będzie w Zielonej Górze.

Przypominam, że Forum Menadżerów Służby Zdrowia to wydarzenie skierowane do przedstawicieli podmiotów medycznych (menadżerów, dyrektorów, kierowników). Wśród uczestników Forum zasiadają również reprezentanci zawodów medycznych – lekarze, lekarze stomatolodzy i pielęgniarki. Zbliżające się edycja  to drugie wydarzenie Cyklu Forum Menadżerów Zdrowia, podczas którego na zaproszenie organizatora występować będę jako ekspert prawa medycznego. Pierwszy raz jako adwokat miałem przyjemność wygłaszać prelekcje podczas XXVI Forum Menadżerów Służby Zdrowia organizowanego w kwietniu 2017 r. w Szczecinie.

Podczas zielonogórskiej edycji Forum będę miał przyjemność zaprezentowania uczestnikom Forum dwóch tematów – „najczęstsze błędy w dokumentacji medycznej” oraz „zgoda pacjenta na zabieg i prawne konsekwencje jej braku”. W ramach omawianych zagadnień znajdzie się m.in. doniosłość dokumentacji, wyniki ostatnich kontroli Najwyższej Izby Kontroli, przykłady najczęstszych błędów dokumentacji medycznej, a także rozwiązania pozwalające na ich uniknięcie w przyszłości.

W ramach drugiego z tematów (zgody pacjenta i konsekwencji jej braku) poruszone zostaną zagadnienia pojęcia i rodzajów zgody, sposobów jej wyrażenia, a także konsekwencji jej braku (cywilnych, karnych i zawodowych). W trakcie wykładu zaprezentuję słuchaczom także problematykę tzw. rozszerzenia pola operacyjnego.

Podobnie jak podczas wcześniejszej edycji Forum, w przerwach pomiędzy wystąpieniami będę pozostawał do dyspozycji uczestników, którzy będą mieli możliwość zadawania mi pytań z zakresu prawa medycznego, odpowiedzialności podmiotów medycznych, tzw. błędów medycznych, dokumentacji medycznej, a także praw lekarzy i pacjentów.  Podczas poprzedniej edycji z moim udziałem, wielu z uczestników chętnie korzystało z możliwości porozmawiania z adwokatem o problemach prawnych pojawiających się w zarządzanych podmiotach medycznych.

Wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami, serdecznie zapraszam do udziału w Forum Menadżerów Służby Zdrowia w Zielonej Górze w dniu 26 października 2017 r.

Więcej informacji znajdziecie Państwo u organizatora   – Mazowieckiego Centrum Biznesowego

Adwokat Michał Gajda

Kancelaria Adwokacka w Szczecinie

Michał Gajda

Michał GajdaAdw. Michał Gajda, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z prawa medycznego oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego. W swojej codziennej praktyce zajmuje się obroną w sprawach karnych, w tym o przestępstwa typowo kryminalne, przestępstwa gospodarcze i skarbowe, a także prowadzi obronę lekarzy w sprawach o w tym tzw. błędy medyczne. Jako specjalista od prawa medycznego, reprezentuje podmioty lecznicze z całej Polski, prowadzi szkolenia dla medyków, jest wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a także uczestniczy w pracach Rady Ekspertów Parlamentarnego Zespołu ds. Medycyny Estetycznej.

Zobacz również inne wpisy

Skontaktuj się z Nami!