O prawach pasażera dla Radio Plus

W dniu 25 września 2017 r. o godzinie 17:00 będą mieli Państwo możliwość wysłuchania w Radiu Plus audycji poświęconej prawom pasażera, podczas której będę miał zaszczyt wypowiedzieć się jako ekspert. Jak informuje autor audycji Pan Michał Kaczmarek – na zaproszenie którego będę gościł w radiu – potrzeba przygotowania materiału powstała w związku z ostatnimi problemami linii lotniczej Ryanair. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie przewoźnik masowo odwołuje zaplanowane loty. Liczba odwołanych lotów w okresie do końca października br. ma sięgnąć aż 2 tysięcy. Z uzyskanych informacji wynika, że przyczyną problemów Ryanair’a są problemy kadrowe – urlopy oraz zwolnienia pilotów. Przedstawiciel przewoźnika dementuje, jakoby w ich firmie nie było wystarczającej liczbypilotów, wskazując, że na jeden samolot przypada aż 5 zespołów.

W trakcie audycji dowiecie się Państwo jakie prawa przysługują pasażerom w związku z odwołaniem lub opóźnieniem lotu, a także w jaki sposób je egzekwować. Nie zabraknie również informacji o liczbie lotów realizowanych w przestrzeni powietrznej Europy, odwołanych lotów, a także należnych pasażerom odszkodowań. W trakcie rozmowy poruszony zostanie również temat opóźnień pociągów. Obok mnie w studiu gościć będą eksperci z zakresu transportu kolejowego i lotniczego. Serdecznie zapraszam do śledzenia audycji.

 

adw. Michał Gajda

Kancelaria Adwokacka w Szczecinie

Michał Gajda

Michał GajdaAdw. Michał Gajda, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z prawa medycznego oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego. W swojej codziennej praktyce zajmuje się obroną w sprawach karnych, w tym o przestępstwa typowo kryminalne, przestępstwa gospodarcze i skarbowe, a także prowadzi obronę lekarzy w sprawach o w tym tzw. błędy medyczne. Jako specjalista od prawa medycznego, reprezentuje podmioty lecznicze z całej Polski, prowadzi szkolenia dla medyków, jest wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a także uczestniczy w pracach Rady Ekspertów Parlamentarnego Zespołu ds. Medycyny Estetycznej.

Zobacz również inne wpisy

Skontaktuj się z Nami!