Nieodpłatna pomoc prawna dla medyków

Trwająca pandemia SARS-COV 2 i związane z tym wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego to czas trudny dla każdego z nas. Nie możemy jednak zapominać o grupie zawodowej, która  z narażeniem swojego zdrowia, a nawet życia stoi na pierwszej linii frontu walki z wirusem.  Mam tu na myśli oczywiście wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych, nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarki i pielęgniarzy oraz ratowników medycznych. Wielu z nas we własnym zakresie podejmuje działania mające na celu wsparcie przedstawicieli ochrony zdrowia, czy choćby okazanie im wdzięczności. Takie informacje bardzo cieszą w tym trudnym dla nas okresie. Każdy z nas pomaga na swój sposób i daje od siebie to co może zaoferować.

Niezmiernie miło jest nam zatem poinformować, że z inicjatywy Naczelnej Rady Adwokackiej do pomocy lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom włączyła się również adwokatura. Zamysłem akcji „Adwokaci służbie zdrowia” jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej dla przedstawicieli zawodów medycznych przez chętnych adwokatów z całej Polski. Pomysł powił się już ponad tydzień temu, jednak potrzebny był czas, aby poszczególne Izby Adwokackie mogły przygotować listy adwokatów gotowych świadczyć nieodpłatną pomoc prawną dla lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy i ratowników medycznych.

Nasza Kancelaria Adwokacka od początku swojego istnienia działa blisko środowiska medycznego i od zawsze się z nim solidaryzuje, włączając się w różne inicjatywy (szkolenia, konferencje, blog). Nie mogło zatem zabraknąć naszej Kancelarii Adwokackiej również  w kacji organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Dlatego od dzisiaj lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze oraz ratownicy medyczni z całej Polski mogą zgłaszać się do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie w celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej. Konsultacje mogą dotyczyć nie tylko spraw zawodowych, związanych z szeroko rozumianym prawem medycznym, ale również wszystkich dziedzin prawa, które praktykuje nasza Kancelaria. Zapraszam do kontaktu w szczególności w sprawach:

  • prawo rodzinne
  • prawo cywilne
  • prawo karne
  • prawo medyczne
Jak uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Bezpłatną pomoc prawną dla środowisk medycznych w okresie epidemii możecie Państwo uzyskać kontaktując się z Kancelarią za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres michal.gajda@adwokatura.pl lub telefoniczne pod numerem 795 059 600. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, wykonywanego zawodu oraz miejscowości, w której Państwo zamieszkujecie lub do której Izby Państwo przynależycie. Informacje te nie będą nigdzie przekazane i służą jedynie dla nas w celu identyfikacji klienta. Przypominamy, że wszelkie informacje przekazane adwokatowi w związku z udzielaniem pomocy prawnej objęte są tajemnicą adwokacką.

Chcemy aby ta inicjatywa była wyrazem solidarności i szczerego podziękowania dla wszystkich medyków,zaangażowanych w walkę z epidemią. Jako prawnicy możemy dać od siebie naszą wiedzę oraz doświadczenie i tym sposobem być może rozwiązać część trapiących Państwa problemów, abyście bez troski mogli nadal walczyć o zdrowie nas wszystkich.

adwokat Michał Gajda

Kancelaria Adwokacka w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *