W dniach 11-13 marca 2022 w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbędzie się XXII Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-aging organizowany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Jest to prawdopodobnie największe i najważniejsze wydarzenie rynku medycyny estetycznej w Polsce. Wartość merytoryczną Kongresu podkreśla fakt, że został on objęty patronatem naukowym IMCAS.
Kongres adresowany jest wyłącznie do przedstawicieli środowiska lekarskiego, zainteresowanych zagadnieniami związanymi z medycyną estetyczną. Podczas Kongresu oprócz tematów typowo medycznych poruszone zostaną również zagadnienia związane z medycyną estetyczną w ujęciu prawnym. W ramach programu zaplanowano m.in. panele eksperckie, podczas, których oprócz wysłuchania ciekawych wystąpień, przewidziane zostało miejsce na dyskusję oraz wymianę poglądów w zakresie omawianych zagadnień.
Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych od wielu lat nie tylko uczestniczy w pracach mających na celu prawne uregulowanie medycyny estetycznej w Polsce, ale przede wszystkim działania takie inicjuje. Również nasza Kancelaria angażuje się w promowanie wiedzy na temat prawa medycznego, w tym również w zakresie prawnych aspektów medycyny estetycznej. Wspólny cel i idee zaowocowały nawiązaniem współpracy naszej Kancelarii ze Stowarzyszeniem.
Niewątpliwym wyróżnieniem jest fakt, że jako jedyna Kancelaria Adwokacka otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Kongresie w charakterze prelegenta, podczas którego przedstawimy wykład na temat „MDR w gabinecie medycyny estetycznej” oraz weźmiemy udział w panelu dyskusyjnym w charakterze eksperta. Podczas krótkiego wykładu wyjaśniony zostanie wpływ Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, zwanego potocznie MDR, na funkcjonowanie gabinetów medycyny estetycznej. Regulacja, która de facto adresowana jest głownie do podmiotów zapewniających gabinetom medycyny estetycznej wyroby medyczne wykorzystywane przy zabiegach (producenci, importerzy i dystrybutorzy), jest gwarancją bezpieczeństwa obrotu tego typu wyrobami i ułatwi usunięcie z rynku produktów niespełniających wymaganych norm. Ścisła kontrola rynku wyrobów medycznych oraz ujednolicenie procedur w Unii Europejskiej jest istotne z punktu widzenia lekarzy, którzy występują jako ostatnie ogniwo w łańcuchu dystrybucji tych wyrobów i to są adresatami większości roszczeń pacjentów w przypadku wystąpienia komplikacji po zabiegach.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wysłuchania wykładów.
Szczegółowy program Kongresu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych
źródło zdjęć www.dermatologia-estetyczna.pl