Prawo rodzinne i rozwody

Prowadzona przez nas Kancelaria Prawna, z siedzibą zlokalizowaną w dogodnej części miasta Szczecin, zapewnia kompleksową pomoc z zakresu prawa rodzinnego. Zdajemy sobie sprawę, jak delikatne i zarazem ważne życiowo są problemy rodzinne, dlatego gwarantujemy indywidualne i fachowe podejście do każdej sprawy przekazanej w nasze ręce.

Prawo rodzinne wchodzi w zakres szeroko rozumianego prawa cywilnego. Dziedzina ta wymaga nie tylko specyficznego podejścia, ale również wieloletniego doświadczenia prawnika. Oferujemy pomoc przy regulacji stosunków rodzinnych dotyczących zarówno spraw majątkowych, jak i osobistych.

Adwokat rodzinny pomoże Państwu w szczególności w takich sprawach, jak:

  • rozwód,
  • podział majątku,
  • ustalenie władzy rodzicielskiej nad dziećmi,
  • separacja,
  • unieważnienie małżeństwa,
  • ustanowienie opiekuna.

Rozwody

Do najczęściej spotykanych w praktyce spraw rodzinnych należą sprawy o rozwody. Stanowią one ciężkie i jednocześnie bardzo trudne do zaakceptowania przeżycia dla każdego człowieka. Ponieważ małżeństwo jest szczególną więzią pod względem prawa, jego rozwiązanie wymaga podjęcia konkretnych działań. Należy przede wszystkim napisać pozew, złożyć go do właściwego sądu i poczekać na termin wyznaczenia rozprawy.

Sąd może orzec rozwód wyłącznie w przypadku, gdy uzna, iż doszło do trwałego i zupełnego rozpadu pożycia małżeńskiego. Może to być wyrok bez orzekania o winie, z winy obu stron lub z winy tylko jednego z małżonków.

Rozwód i separacja – pomoc adwokata rodzinnego

Adwokat rodzinny, który prowadzi w naszej Kancelarii sprawy o rozwody, posiada fachową wiedzę z zakresu prawa rodzinnego, popartą odpowiednim doświadczeniem. Każdorazowo przeprowadza szczegółowy wywiad z klientem, poznaje jego sytuację i doradza, jakie kroki podjąć, aby móc uzyskać zamierzony efekt. Przygotowuje niezbędne pozwy i wnioski do sądu, a także prowadzi postępowanie w imieniu klienta, gwarantując obecność w sądzie oraz fachowe konsultacje prawne między rozprawami.

Nasza Kancelaria Adwokacka gwarantuje pomoc na każdym etapie postępowania, zapewniając przy tym odpowiednie przygotowanie do specyfiki sprawy o rozwód. Zapewniamy najwyższą dbałość o interesy każdego zgłaszającego się do nas klienta, pomagając mu uzyskać optymalne rozwiązanie w konkretnej sytuacji prawnej.

Chociaż siedziba Kancelarii Adwokata Michała Gajdy mieści się na terenie miasta Szczecin, w trosce o ochronę interesów naszych klientów zajmujemy się sprawami o rozwód na obszarze całej Polski.