‘’Bez praw
nie może być
prawdziwej
wolności’’Andrzej Frycz Modrzewski

specjalizacje

Kancelaria Adwokacka Adwokata Michała Gajdy świadczy usługi prawne klientom indywidualnym oraz firmom. Dzięki współpracy z trzema innymi kancelariami – adw. Roberta Majchrzaka, adw. Jacka Pałki, adw. Krystiana Castillo-Moralesa – zapewniamy kompleksową obsługę prawną dostosowaną do oczekiwań klientów, w tym również w języku angielskim i niemieckim.

Szczególny obszar praktyki adwokata Michała Gajdy obejmuje:

Prowadzona przez nas Kancelaria Prawna, z siedzibą zlokalizowaną w dogodnej części miasta Szczecin, zapewnia kompleksową pomoc z zakresu prawa rodzinnego. Zdajemy sobie sprawę, jak delikatne i zarazem ważne życiowo są problemy rodzinne, dlatego gwarantujemy indywidualne i fachowe podejście do każdej sprawy przekazanej w nasze ręce.

W ramach tej specjalizacji oferujemy w szczególności:
Czytaj więcej

Kancelaria oferuje swoim klientom profesjonalną pomoc w sprawach z zakresu prawa karnego. Adwokaci stanowiący zespół naszej Kancelarii posiadają bogate doświadczenie w prowadzeniu obrony w sprawach karnych, zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak i po wniesieniu aktu oskarżenia do sądu. Pomoc świadczona jest także dla osób uczestniczących w postępowaniu karnym w charakterze pokrzywdzonego.

W tym zakresie zapewniamy w szczególności:

Czytaj więcej
Kancelaria świadczy profesjonalną obsługę prawną w zakresie szeroko rozumianego prawa cywilnego, ze szczególnym naciskiem na zobowiązania umowne oraz z tytułu czynów niedozwolonych (odszkodowania i zadośćuczynienia). Usługi prawne w tym zakresie oferowane są zarówno podmiotom profesjonalnym – przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym.

W szczególności oferujemy:
Czytaj więcej

Kancelaria oferuje swoim klientom profesjonalne usługi prawne w zakresie prawa medycznego, w szczególności w sprawach związanych z tzw. błędami medycznym, wynikającymi z nieprawidłowej diagnozy, nieprawidłowego lub opóźnionego leczenia, a także z naruszenia innych praw pacjentów – np. prawa do informacji, prawa do wyrażenia zgody lub wyboru metody leczenia . Oferta w tym zakresie skierowana jest do lekarzy, lekarzy dentystów oraz podmiotów medycznych. Kancelaria świadczy swoje usługi również pacjentom oraz przedstawicielom innym zawodów medycznych (pielęgniarki, położne, rehabilitanci, ratownicy medyczni).
 
W ramach tej specjalizacji oferujemy w szczególności:
Czytaj więcej
Kancelaria Adwokata Michała Gajdy z siedzibą zlokalizowaną na terenie miasta Szczecin, zapewnia wszechstronne doradztwo i kompleksową obsługę w dziedzinie szeroko pojętego prawa cywilnego. Wśród naszych usług znajduje się między innymi dochodzenie odszkodowań i zadośćuczynień, sporządzanie i negocjowanie umów w obrocie handlowym, a także udzielanie porad prawnych.

W ramach tej specjalizacji oferujemy w szczególności:
Czytaj więcej

Oferta kancelarii obejmuje:
 • prowadzenie sporów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, samorządów zawodowych oraz arbitrażowymi, a także przed Wojewódzką komisją ds. Orzekania Zdarzeń Medycznych;
 • przygotowanie kasacji i skarg kasacyjnych do Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz skarg konstytucyjnych do Trybunału Konstytucyjnego;
 • reprezentowanie klientów na etapie przedsądowym;
 • sporządzanie i analizę umów;
 • tworzenie nowych podmiotów prawnych;
 • dochodzenie roszczeń w postepowaniu egzekucyjnym.

Adwokat Robert Majchrzak


Adwokat współpracujący z kancelarią.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu:

 • prawa gospodarczego i handlowego,
 • prawa cywilnego,
 • prawa europejskiego,
 • praw pasażerów linii lotniczych,
 • praw pacjenta,
 • obsługi klientów niemieckojęzycznych.

Członek:

 • Rady Nadzorczej Stal Gorzów Wielkopolski S.A. z siedzibą w Gorzowie Wlkp.,
 • Północnej Izby Gospodarczej z siedzibą w Szczecinie,
 • Niemiecko – Polskiego Stowarzyszenia Prawników – Deutsch-Polnische-Juristen-Vereinigung e.V. z siedzibą w Berlinie

Biegle posługuje się językiem niemieckim, a także w komunikatywnym stopniu językiem angielskim

czytaj więcej