‘’Bez praw
nie może być
prawdziwej
wolności’’
Andrzej Frycz Modrzewski

o mnie

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Aplikację adwokacką odbywał przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, pod patronatem adw. Piotra Dobrołowicza.

W trakcie swojej kariery zawodowej zdobyłem ponad pięcioletnie doświadczenie w pracy w kancelarii komornika sądowego. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu zapewniam swoim klientom profesjonalną obsługę prawną z zakresu egzekucji sądowej i postępowania zabezpieczającego.

Podczas odbytej aplikacji adwokackiej zdobywałem wiedzę i doświadczenie potrzebne do wykonywania zawodu adwokata. Uczestnicząc w wielu szkoleniach i konferencjach naukowych, zdobyłem szeroką wiedzę z dziedzin prawa będących w obszarze moim największych zainteresowań tj. w zakresie prawa karnego, gospodarczego (w tym obsługi podmiotów gospodarczych), a także cywilnego w tym egzekucyjnego i postępowania zabezpieczającego, dochodzenia roszczeń z tytułu umów i czynów niedozwolonych (również w sporach o odszkodowania i zadośćuczynienia za tzw. błędy medyczne) oraz prawa medycznego (w szczególności praw lekarzy oraz ich odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej).

W trakcie swojej dotychczasowej praktyki podejmowałem się obrony w wielu sprawach karnych, reprezentując osoby oskarżane o różne rodzaje przestępstw (m.in udział w zorganizowanej grupie przestępczej, łapownictwo, obrót narkotykami, rozboje). Więcej o moich specjalizacjach znajdziecie Państwo w zakładce specjalizacje http://gajda-adwokat.pl/specjalizacje/

Od 2016 r. jestem członkiem Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. W 2018 r. za swoją działalność otrzymałem tytuł Najlepsi Oferteo 2018, Najlepsi Oferteo 2019, Najlepsi Oferteo 2020 i Najlepsi Oferteo 2021, a także zdobyłem 2. miejsce w prestiżowym plebiscycie Orły Prawa 2018. Kilkukrotnie miałem przyjemność występować podczas konferencji branżowych jako ekspert (m.in. z dziedziny prawa medycznego oraz gospodarki nieruchomościami), a także uczestniczyć w audycjach radiowych (m.in poświęconym egzekucji sądowej, czy  prawu bankowemu). Artykuły mojego autorstwa publikowane są w prasie ogólnopolskiej, a także pismach branżowych. W 2020 r. uzyskałem dyplom ukończenia studiów podyplomowych na kierunku Prawo Medyczne na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Dodatkowo w 2020 r. rozpocząłem studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Prawo karne gospodarcze i karne skarbowe.

Prywatnie jestem miłośnikiem poznawania nowych miejsc i smaków, a moją największą pasją są sportowe motocykle.